چگونه زیباترین فرد باشیم

در دوره ای زندگی میکنیم که برایمان زیبا بودن و زیبایی را خیلی سطحی تعریف کرده اند؛ با نسبت دادن این صفت تنها به کسانی که اندامی لاغر، گردنی کشیده، پوستی صاف دارند روز به روز اعتماد به نفس و حس زیبای دوست داشتن خویشتن را از خود میگیریم.

قربانی این دیدگاه اشتباه بیشتر اوقات نوجوانان هستند، چون آن ها هستند که در جستجوی یافتن شخصیتی برای خود و شناختن خود بوده، در این سن روی ظاهر خود متمرکز شده و خود را با اطرافیان مقایسه میکنند.
حالا در نظر بگیرید نوجوانانی که برایشان زیبایی تعریفی غیر واقعی داشته باشد چطور میتوانند خود را همانگونه که هست بپذیرند و روی چیزهای مهم تری تمرکز کنند؟ کتاب بخوانند و رشد کنند؟


زیبایی واژه ای نیست که با مقدار انگشت شماری از ویژگی ها بتوان آن را تعریف کرد، ویژگی هایی که شاید کمتر از 5 درصد از مردم جهان همه آن ها را یک جا دارا باشند.
تاثیر فضای مجازی در شکل گرفتن تعریف ما از بسیاری چیزها تاثیر غیرقابل انکاری دشته و خواهد داشت، با گذراندن بیشتر وقتمان در این گونه فضا ها، ناخودآگاه شروع به مقایسه خود و در نتیجه تغییر دادن خود میکنیم، به قضاوت دیگران میپردازیم و گفتن جمله “فلانی چقدر زیباست” یا “امروز چقدر زیبا به نظر میرسی” برایمان روز به روز سخت میشود.
هنگامی که خود را در آیینه میبینیم برایمان سخت است بگوییم زیبا هستیم، پوشش کرم پودر هایمان را روز به روز بیشتر میکنیم و نمیگذاریم کسی ما را آن گونه که هستیم ببیند، ترس از نپذیرفته شدن ما را در مرحله اول از خود و بعد از دیگران دور میکند.

 

نه آرایش کردن به خودی خود اشتباه است و نه ورزش کردن و غذاهای سالم خوردن. این حق هرکدام از ماست که همانگونه باشیم که دوست داریم بدون آنکه از سمت هیچ کسی قضاوت شویم.
پذیرفتن خود به این منظور نیست که به خودمان نرسیم، ورزش نکنیم و خوب غذا نخوریم، خود را پذیرفتن یعنی سعی برای بهتر شدن بدون پایین آوردن ارزش چیزی که هستیم، آن طور که به نظر می آییم، خود را پذیرفتن یعنی نقطه پایان گذاشتن بر همه مقایسه ها.
وقتی خوشحالی، موفقیت و سالم بودن را هدف قرار دهیم با روحیه بهتری به سمت خواسته هایمان، از پوست صاف گرفته تا اندامی لاغرتر، حرکت خواهیم کرد.

 

برای شروع همه ما میتوانیم قدمی برداریم، نسبت به زیبایی سخت گیر نباشیم، هیچ کدام از ما دوست نداریم برای ظاهری که داریم قضاوت شویم تا حدی که مجبور به تغییر دادن قسمتی از وجودمان بشویم، پس لازم است هنگام برخورد با انسان های دیگر هم با در نظر گرفتن این مساله، محتاط تر رفتار کنیم، مهربان تر باشیم و زیبایی دیگران را به راحتی به زبان بیاوریم.
برای ساختن آینده ای با دخترهایی با اعتماد بنفس، به اعضای کوچک تر خانواده یادآوری کنیم که زیبا هستند و وقتی مهربانند حتی زیباترند!