چطور یک بلاگر مد و فشن شویم؟

چطور یک بلاگر مد و فشن شویم؟

فقط کافی است که اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کنید. به قول فرانسوی ها: وویلا! البته که به همین راحتی ها نیست و بلاگر ها ( چه خارجی و چه ایرانی ) زحمت زیادی میکشند و همچنین وقت زیادی صرف می‌کنند. در این مطلب ما به تمامی سوالات شما درباره‌ی چگونه بلاگر مد و فشن شدن پاسخ خواهیم داد و راهکار‌هایی را در این باره به شما پیشنهاد می‌کنیم پس با ما همراه شوید.

 

1.بلاگر کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

بلاگر‌ها،افرادی هستند که با استفاده از دنیای مجازی و قدرت دیجیتال افکار و عقاید خود را درباره‌ی یک موضوع خاص و در غالب محتوای متنی،ویدیوئی و تصویری به مخاطبان خود برسانند.بلاگر‌ها تلاش می‌کنند که در حیطه‌ی فعالیتشان موضوعات مختلفی را آموزش دهند یا حتی در بعضی مواقع محصول باکیفیت و کاربردی‌ای را به فروش برسانند.بلاگر‌ها هدف مشخصی دارند و هر کدام در مورد موضوع مشخصی کار می‌کنند.لازم به ذکر است که آن‌ها لزوماً تحصیل کرده‌ی مد و فشن،اقتصاد،طراحی دکوراسیون داخلی یا هر موضوعی که آن را شرح می‌دهند، نیستند. بلاگر‌ها افرادی هستند که ایده‌های نو و جذاب درباره‌ی این مسائل دارند که با استفاده از رسانه‌ها به چشم و گوش مخاطبان می‌رسانند.

 

2.اصلا یک بلاگر در چه مواردی می‌تواند کار کند و چند نوع بلاگر داریم؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که اگر شما در ذهن خود علاقه یا هدف خاصی را دنبال نمی‌کنید که آن را ارائه کنید یا فقط بلاگر را به عنوان کسی می‌شناسید که در زمینه‌ی مد و فشن فعالیت می‌کند، باید آگاه باشید که بلاگر‌ها در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند به عنوان مثال آشپزی و شیرینی‌پزی،مسافرت و جهان‌گردی،کتاب‌خوانی،مد و فشن،طراحی دکوراسیون داخلی،حتی در زمینه اقتصاد، رقص و ورزش هم دیده می‌شوند.اگر شما مایل هستید که یک بلاگر شوید،باید با توجه به استعداد،توانایی و علاقمندی خود قدم بردارید.

 

3.کار اصلی یک فشن بلاگر چیست؟

فشن بلاگرها افرادی علاقمند و توانمند در دنیای مد و فشن هستند که با استفاده از رسانه‌ها اطلاعاتی مانند طرح‌ها و برند‌های جدید و استایل‌های متفاوت را در غالب عکس،فیلم یا متن برای مخاطبان به اشتراک می‌گذارند اما کار آن‌ها فقط به این مسائل ختم نمی‌شود، فشن بلاگر‌ها در دنیای مد و فشن می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه به این موضوع بیشتر می‌پردازیم.

4.فشن بلاگر‌ها یا در کل بلاگر‌ها چقدر می‌توانند در دنیای واقعی و بین مردم تاثیرگذار باشند؟ آیا آن‌ها از طراح مد و فشن مهم‌تر هستند؟

فشن بلاگر ها به نسبت میزان محبوبیت و شهرتی که دارند، می‌توانند در دنیای مد و فشن حتی میان مردم تاثیرگذار باشند.تاثیرگذاری آن‌ها ممکن است تا این حد باشد که طرفدارانشان به دلیل این‌که آن‌ها محصولی را تایید کردند و پیشنهاد کردند یا حتی استایلی را به وجود آوردند، از آن ها تقلید کنند و به پیشنهادات بلاگر‌ها گوش دهند.طراحان مد و لباس هم با توجه به شهرت و محبوب بودن بلاگر‌ها، آن‌ها را برای تبلیغ محصولات خود انتخاب می‌کنند یا حتی برای حضور در ایونت‌ها و شو‌ها از آن‌ها دعوت می‌کنند. یک بلاگر اگر به شهرت برسد و مردم او را قبول داشته باشند، حتی می‌تواند خط تولید (برند) محصولی را آغاز کند. لازم به ذکر است که آن‌ها از طراحان مد مهم‌تر نیستند،جایگاه یک طراح مد و لباس در دنیای فشن بالاتر است، اما فشن بلاگر‌ها هم با توجه به کارشان جایگاه خود را دارند.