نکاتی آموزنده در رابطه با سایز چمدان

راهنمایی درباره سایز چمدان ها

 

راهنمایی درباره سایز چمدان ها

 

انتخاب یک چمدان نباید پیچیده باشد، در حالی که چمدان ها در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند، انتخاب یکی از آنها مطمئناً می تواند کار خسته کننده ای باشد. این که آیا شما به دنبال یک چمدان جدید، چمدان کوچک یا حتی بزرگتر هستید مشخص نیست به همین علت اندازه چمدان مناسب برای شما روشن نیست. اما این وضعیت باید تغییر کند و انتخاب چمدان متناسب با نیازهای شما باید آسانتر شود.

 

 

سایز چمدان ها به طور کلی به ۳ دسته تقسیم می شود:

۱- سایز  کابین ( “۱۸ تا “۲۲ اینچ؛  ارتفاع  ۵۳ تا ۵۶ سانتی متر )

که به آن سایز کوچک هم گفته می شود، با توجه به حجم جمع و جورشان و راحتی در حمل و نقل، این چمدان ها می توانند داخل کابین هواپیما و خودرو قرار گیرند. این چمدان ها برای استفاده در سفر یک روزه، همراه با یک یا دو دست لباس، لوازم آرایشی و بهداشتی، داروها و دیگر نیازهای شخصی ایده آل هستند.

۲- سایز متوسط ( “۲۳ تا “۲۷ اینچ؛  ارتفاع  ۶۱ تا ۶۸ سانتی متر )

چمدان هایی مناسب برای سفرهایی که یک هفته به طول می انجامند یا کمتر.

۳- سایز بزرگ ( “۲۸ تا “۳۲ اینچ؛  ارتفاع  ۷۱ تا ۷۹ سانتی متر )

این چمدان ها معمولا برای سفرهایی که بیشتر از یک هفته به طول می انجامند استفاده می شوند. مقررات خطوط هوایی جدید محدودیت های را برای استفاده از این چمدان ها لحاظ کرده اند.

البته برخی برند ها در بعضی از مجموعه مدل های خود سایز خیلی بزرگ هم قرار می دهند که ارتفاع آن به ۸۶ سانتی متر  می رسد.

اندازه گیری های ارتفاع  از پایین چرخ ها تا بالای بدنه چمدان هنگامی که دسته چمدان پایین است گرفته شده است.

 

این ها بازه های جزئی تر چمدان از "۱۸ تا "۳۲ اینچ هستند که می توانید انتخاب کنید:

 

چمدان خلبانی یا بیزینسی چرخ دار

 

چمدان خلبانی یا بیزینسی چرخ دار

 

این چمدان ها ایده آل برای افرادی هستند که به دنبال یک چمدان کوچک و چرخ دار برای حمل در هواپیما هستند. بیشتر چمدان های چرخ دار برای قرار گرفتن در  زیر صندلی مناسب هستند و به اندازه کافی کوچک هستند تا بتوانند به راحتی در داخل و خارج از مخازن نگهداری بار قرار گیرند. چمدان های بیزینسی چرخ دار می توانند یک دست لباس، کتاب ها، مجلات و سایر اقلام کوچک را که می خواهید در هواپیما با خود ببرید  نگه دارند.

 

"۱۸ تا "۲۰ اینچ؛ چمدان های معمول برای حمل

 

 

چمدان های معمول برای حمل

 

شایع ترین اندازه حمل و نقل بازه ” ۱۸ – ” ۲۰ است که معمولا استانداردی برای پروازهای بین المللی می باشند. در حالیکه بسیار جمع و جور هستند یکی از رایج ترین انواع اندازه های چمدان می باشند. این چمدان ها برای سفرهای ۱الی ۲ روز ایده آل هستند، زیرا فضای بسته بندی برای لباس های گوناگون، یک جفت کفش و لوازم آرایشی دارند.

 

"۲۱ تا "۲۲ اینچ؛ چمدان با اندازه متوسط

 

چمدان کوچک

 

این سایز نیز ساده ترین در هنگام خرید و محبوب ترین اندازه برای سفر هوایی است بنابراین این محدوده محبوب ترین اندازه چمدان برای حمل و نقل در پروازهای بین المللی است. این اندازه برای مسافرانی که برای  کسب و کار یا برای آخر هفته سفر  می کنند  ایده آل است. در این چمدان ها می توانید یک دست کت و شلوار، یک جفت کفش و لوازم آرایشی بهداشتی را نگه دارید. اکثر این چمدان ها دارای ویژگی گسترش هستند که اجازه می دهد  ۲ تا ۴ اینچ ظرفیت بسته بندی اضافه شود.

 

"۲۳ تا "۲۴ اینچ؛ چمدان کوچک استاندارد

 

 

این محدوده از اندازه ها برای مسافرانی محبوب هستند که به دنبال گزینه های کوچکتر و سبک تر از چمدان های متوسط می گردند. ولی این چمدان ها برای حمل در کابین هواپیما بسیار بزرگ هستند، اما برای سفرهای ۳ تا ۵ روز مناسب هستند. اکثر آنها  دارای ۲ فضای مناسب برای لباس هستند.

 

"۲۵ تا "۲۷ اینچ؛ چمدان متوسط استاندارد

 

چمدان متوسط استاندارد

 

رایج ترین چمدان در محدوده متوسط می باشد. این چمدان ها برای سفرهای ۵ تا ۷ روز یا بیشتر، بسته به نوع بسته بندی شما، ایده آل هستند. آنها ظرفیت زیادی برای لباس های مختلف، کفش و لوازم آرایشی بهداشتی  دارند. می توانند طرفیتی برای دو لباس پشمی ضخیم و تا چهار دست لباس داشته باشد.

 

"۲۸ تا "۳۲ اینچ؛ چمدان بزرگ استاندارد

 

چمدان بزرگ استاندارد

 

این چمدان ها بسیار بزرگ هستند و برای سفرهای بیش از یک هفته مناسب هستند. آنها ظرفیت فوق العاده زیادی برای هر چیزی که می خواهید با آن سفر کنید دارند. این اندازه  از چمدان ها برای  مسافرت های خانوادگی و همچنین مسافرت های طولانی ایده آل هستند. در نتیجه، اگر شما فقط برای یک سفر کوتاه تر برنامه ریزی می کنید، ممکن است دشوار باشد که یکی از این چمدان ها را کاملا پر کنید. مراقب باشید، زیرا اکثر خطوط هواپیمایی محدودیت هایی را برای این اندازه از چمدان ها  دارند و ممکن است هنگامی که از زیپ گسترش چمدان استفاده می کنید از این محدودیت ها عبور کنید، بنابراین هنگام بستن چمدان محتاط باشید.