معرفی قفل TSA

قفل TSA چیست؟

 

بنر TSA

 

کلمه TSA مخفف کلمات Transport Security Administration و به معنی اداره امنیت حمل و نقل  است که در سال ۲۰۰۳ میلادی توسط گروهی به نام Travel Sentry تأسیس شد.

قفل های تی اس ای ( TSA ) برای تمام کسانی با هواپیما پرواز می کنند ضروری است و دلیل آن این است که هنگامی چمدان ها از گیت بازرسی رد می شوند ممکن است مأموران امنیتی بخواهند داخل چمدان یک مسافر را برای بررسی دقیق تر باز کنند، به همین علت اگر  قفلی روی چمدان باشد که توسط TSA تایید نشده باشد، برای دسترسی به محتویات داخل چمدان مجبور می شوند قفل را بشکنند.

قفل های چمدانی که توسط TSA تایید شده اند دارای کلید اصلی جهانی هستند که فقط ماموران امنیتی فرودگاها آن را در اختیار دارند و از آن برای باز کردن چمدان مسافران استفاده می کنند و پس از بازرسی، دوباره آن را قفل می کنند، در این صورت دیگر نیازی به شکستن قفل چمدان نیست. هر قفل مورد تایید تی اس ای ( TSA ) یک علامت شناسایی قرمز رنگ دارد که لوگوی TSA محسوب می شود و نشان دهنده این است که می تواند توسط کلید اصلی باز شود.

 

انواع مختلف قفل TSA

قفل های تی اس ای ( TSA ) بصورت قفل کلیدی TSA، قفل کابلی TSA،  قفل TSA 4، قفل ترکیبی TSA همراه با کلید و قفل کارتی TSA وجود دارند.

 

قفل کلیدی TSA

 

قفل کلیدی

 

با استفاده از این سیستم، شما دو کلید مشابه دارید که می توانید از آن برای باز و بسته کردن قفل تی اس ای ( TSA ) استفاده کنید.

 

قفل کابلی TSA

قفل کلیدی TSA

این قفل ها از یک ترکیب سه رقمی اعداد و یک کابل فولادی انعطاف پذیر تشکیل شده اند.

 

قفل ترکیبی TSA همراه با کلید

قفل ترکیبی

 

در این مدل از قفل تی اس ای ( TSA ) کلید به شما داده نخواهد شد و فقط دریچه کلید برای باز کردن چمدان توسط مأموران امنیتی قرار داده شده است.

 

بازنشانی قفل ترکیبی تی اس ای ( TSA )

۱- کد ترکیبی پیش فرض  ۰ ۰ ۰  است.

۲- برای تغییر کد ترکیبی، دکمه بازنشانی ( دکمه سیاه کوچک ) را در کنار قفل فشار دهید.

۳- از یک جسم نوک تیز ( مانند خودکار ) استفاده کنید، دکمه را فشار داده و چرخ دندده ها را بر روی اعدادی که می خواهید بگذارید.

۴ – ترکیب جدید ۳ رقمی خود را تنظیم کنید و جسم نوک تیز ( مانند خودکار )  را از دکمه بازنشانی بردارید.

 

قفل کارتی TSA

قفل کارتی

با سیستم قفل کارتی شما با استفاده از کارت، قفل تی اس ای ( TSA ) را باز و بسته می کنید.