شخصیت شناسی از روی کفش

شخصیت شناسی از روی کفش:

انسانها با توجه به نوع شخصیت خود کفش های مختلفی را انتخاب می کنند. می توان با نگاه کردن به آنها راجع به شخصیت فرد تا حدی قضاوت کرد؛ مدل، قمیت، رنگ، و شکل ظاهری کفش ها می تواند ویژگی های احساسی وشخصیتی افراد را نشان بدهد. اینکه فردی کفش فانتزی بپوشد یا راحتی یا رسمی همه می توانند وجهی از شخصیت او را نشان دهند. به نمونه هایی از آن می پردازیم:

 

کفش ساقدار:

افرادی که علاقه ی زیادی به پوشیدن کفش ساقدار دارند، معمولا روحیه ی سردی دارند و بیشتر درون گرا هستند. تمایل دارند از جامعه کناره گیری کنند و بیشتر منزوی باشند و حتی هیچ تلاشی نمی کنند که مورد قبول دیگران باشند یا حتی روحیه ی وظیفه شناسی از خود بروز دهند. ثبات عاطفی آنها کمتر است و روحیه ای تهاجمی دارند.

 

 

کفش مد روز:

افرادی که از کفش مد روز استفاده می کنند، درآمد نسبتا بالایی دارند، به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند و تا حدودی مغرور هستند. به طور کلی افراد این گروه در جمع کمتر پذیرفته می شوند و خودشان هم خیلی دوست ندارند در فعالیت های گروهی شرکت کنند ولی نباید از حق گذشت که احساس وظیفه شناسی بالایی دارند.

 

 

کفش های معمولی:

افرادی که از کفش های معمولی و نه چندان شیک استفاده می کنند، ویژگی شخصیتی متمایز یا دیدگاه سیاسی خاصی ندارند، آنها مانند پوشش خود، شخصیتی آرام وساده دارند و سعی می کنند همه جا از خود شخصیت قابل قبولی ارائه دهند، بعید است افراد این گروه را با صندل های پاشنه دار ببینید.

کفش شاد و رنگی:

افرادی که از کفش های رنگارنگ استفاده می کنند، معمولا ثبات احساسی بیشتری دارند و کمتر از دیگران خودشان را گرفتار استرس و اضطراب می کنندف برون گرا و بسیار فعالند و تمایل دارند با مدل و رنگ کفش هایشان پیامی را به دیگران منتقل کنند، البته لزوما این پیام حقیقت ندارد.

 

 

کفش هایی که استفاده از آنها راحت نیست:

کفش هایی که خیلی ناراحت به نظر می رسند مثل کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند و ... معمولا توسط شخصیت های خیلی آرام و خونسرد پوشیده می شوند.

 

 

کفش قدیمی:

افرادی که معمولا کفش های قدیمی و کهنه می پوشند، بسیار برون گرا هستند و از ثبات شخصیتی بالایی برخوردارند. این افراد تا زمانی که کفششان نیاز به تعمیر پیدا نکند آن را از پا بیرون نمی آورند. به وظیفه شناسی این افراد می توانید اطمینان کنید اما کمی سرد مزاج هستند. البته ویژگی شخصیتی این گروه کمی متغیرتر از دیگر گروه هاست.

 

چکمه های کوتاه:

افرادی که روحیه ای نسبتا خشن دارند و خشونت ورزی را چیزی منفی نمی دانند از چکمه های کوتاه استفاده می کنند.

کفش های چند منظوره:

آدم های سازگار که خود را با هر موقعتی تطبیق می دهند، کفشی می پوشند که بتوان در مکان های مختلف از آنها استفاده کرد. در واقع کفش های چند منظوره می پوشند.

کفش نو:

کسانی که نگران قضاوت دیگران و روابط انسانی خود هستند، کفش نو می  پوشند و مدام مراقب آن هستند.

 

 

افراد آزاد اندیش که چندان خود را درگیر مقررات و چارچوب ها نمی کنند، کفش ارزان قیمت می پوشند و خیلی از مراقبت و نگهداری نمی کنند.