رژ لب یک آیتم پرکاربرد

تاریخچه:

احتمالا ایده‌ی ساخت اولین رژلب‌ها به پنج هزارسال پیش برمی‌گردد . سومری‌ها و مصری ‌ها با تراش دادن سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و له کردن حشرات رنگی برای خارج کردن رنگدانه‌های آن‌ها اولین ابزار آرایش صورت را ساختند. تکه‌های کوچک سنگ‌های رنگی را دور چشمان و لب‌های خود می‌چسباندند، تا ثروت و طبقه‌ی اجتماعی خود را به دیگران نشان دهند. در آن زمان آرایش صورت مختص زنان نبود، بلکه راهی بود تا ثروتمندان و اشراف، خود را از سایر اقشار جدا کنند.

ترکیبات رژلب:

گروهی از ترکیبات شیمیایی بصورت عمومی در ساخت همه‌ی رژلب‌ها به کار می‌روند و گروهی نیز جزو ترکیبات انتخابی هستند. انواع موم های گیاهی و معدنی و چربی های جانوری در اکثر آن‌ها حضور دارند. منبع رنگدانه‌های موجود در رژلب بسیار متنوع است . از ترکیبات خطرناک موجود در رژلب می‌توان به پارابن و فلزات سنگین نظیر: سرب،کادمیم، کرم، منگنز، اشاره کرد .

تست طلا ؛ افسانه یا حقیقت؟

هیچ تست عمومی‌ای برای کشف فلزات سنگین از جمله سرب وجود ندارد و تست طلا یک دروغ است . تاکنون هیچ مدرک علمی دال بر واقعی بودن این تست ارائه نشده است . برای کشف فلزات سنگین موجود در رژ‌‌ها تنها روش‌های آزمایشی جوابگوست. برای خرید رژلب به برند آن دقت کنید. برندهای دراگ استوری و لوکس که شناخته شده هستند مثل : میبلین، اورآل ، دیور ، کلینیک ، استی لادر، مک ، تارت و … همگی از لحاظ وجود ترکیبات سمی تست شده‌اند و ایمن هستند .   روی بسته‌بندی رژلب‌های فاقد پارابن ، نوشته‌ای برای آگاهی مشتری وجود دارد. جداول و نمودار‌های زیر میزان سرب موجود در تعدادی از رژلب‌های پرفروش در دنیا را نشان می‌دهد . نکته : همگی در رنج سلامت قرار دارند.

 

 

 

پرفروش ترین‌ها به انتخاب سایت آمازون:

در لیست پرفروش‌ترین های سایت امازون ، آیتم‌هایی که درایران موجود هستند( بزودی) را برای معرفی انتخاب کردیم . نکته: رنگ رژهای موجود در عکس‌ها ، پرفروش‌ترین رنگ برند است.

 

 

رژلب سلطنتی!

میکاپ مگان مارکل در روز عروسی سلطنتی که بسیار هم خبرساز شده بود، تماما با آیتم‌های برند دیور انجام شده بود . رژلب دوشس با درخشش ملایم هلویی ، همان بالم لب براق کننده‌ی مشهور دیور است !

 

 

انواع رژلب برای همه‌ی سلیقه‌ها:

اگر لب‌های خشک یا دهیدراته دارید سعی کنید برای میکاپ روزانه از بالم‌لب‌های بیرنگ یا رنگی استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد سراغ رژلب‌های بادوام (long lasting) نروید. رژ‌لب‌هایی که بافت کرمی دارند هم برای لب‌های خشک مناسبند. اگر‌ لب‌هایتان رطوبت کافی دارند، انتخاب گسترده‌تری دارید. می‌توانید قبل از استفاده از رژ‌های  با‌دوام، از پرایمر لب استفاده کنید تا بافت لب یکدست‌تر به نظر بیاید.