رنگ صورتی نماد و نشانه چیست؟

از نظر روانشناسی رنگ صورتی در مورد شخصیت شما چه می گوید؟

 

رنگ صورتی از تركيب رنگ قرمز و سفيد ، به دست مي‌آيد. اين رنگ از عشق و احساسات سخن مي‌گويد و به فرد احساس آرامش مي‌دهد.

بررسی ها نشان می دهند تمام افراد هر چند وقت یکبار باید لباسی به رنگ صورتی بپوشند تا احساس شادی و نشاط کنند و این باور نادرست که رنگ صورتی ویژه ی زنان است تنها باعث دور کردن مردان از رنگ های شاد و آرامش بخش می شود.

خواص و خصوصیات و تاثیر رنگ صورتی بر بدن

رنگ صورتی اثر آرام‌بخشی دارد. در ورزشگاه‌ها معمولاً رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی نقاشی می‌کنند تا بازیکنان آن‌ها کم انرژی و منفعل شوند. 

رنگ صورتي ، آرام بخش و تسكين دهنده است و احساسات عاشقانه را در افراد به وجود مي‌آورد.


رنگ صورتي ، رنگي زنانه است كه چهره زنان را با نشاط و دل گرم مي‌كند و احساسات لطيف آن‌ها را تحت تاثير قرار مي دهد. این رنگ باعث تحريك عواطف و احساسات مي‌شود و فرد را مهربان مي‌كند. شما مي‌توانيد از اين رنگ براي بهتر شدن روابط عاطفي و مشكلات ارتباطي خود استفاده كنيد.


استفاده مدام از رنگ صورتي باعث مي‌شود فرد حساس ، خيال باف و رويايي بشود و از دنياي واقعي فاصله بيشتري بگيرد. 


رنگ صورتي ، رنگي سرگرم كننده و رنگ مطلوب كودكان به خصوص دختران خردسال است. با ديدن اين رنگ غريزه‌ي پدري يا مادري فرد تحريك مي‌شود.


رنگ صورتي بردباري و صبوري را به انسان القا مي كند و افراد را به مهرباني و محبت تشويق مي‌كند. وقتي شخصي ناراحت و عصباني باشد ، رنگ صورتي به او پيام مي‌دهد كه آرام باش تا مسائل مسير طبيعي خود را طي كند.


استفاده از رنگ صورتي در رنگ آميزي مكان‌هاي مختلف ، در كاهش پرخاشگري موثر است. به همين دليل در موارد بسياري براي رنگ آميزي ديوارهاي زندان‌ها و مكان‌هاي پر استرس از رنگ صورتي استفاده مي‌شود. 


باقي ماندن طولاني مدت در فضاهاي صورتي رنگ ، هشياري را پايين مي‌آورد و احساس خواب آلودگي و كسالت را به همراه مي‌آورد. مردان نيز رنگ‌هاي صورتي هلويي را به صورتي ارغواني ترجيح مي‌دهند.

 

الماس صورتی رنگ

الماس‌های صورتی حداقل از چهار منطقه به‌دست می‌آیند: هند، آفریقای جنوبی، برزیل و استرالیا. امروز به دلیل ذخایر باور نکردنی معدن آرگیلی Argyle این نوع الماس به "الماس گرانبها" شهرت دارد.

 

دکوراسیون صورتی

وقتی دیوارهای اتاق را با صورتی روشن رنگ آمیزی کنید، حضور این رنگ در چیدمان خانه، می تواند به محیط، شادابی ملایمی ببخشد.

عموما رنگ سفید، به ترکیبات صورتی کمک می کند که جلوه بهتر و زیباتری داشته باشند و جلوه بسیار بیشتری از خود نشان دهند. به عنوان مثال استفاده از اجزای مختلف دکوراسیون، مثل مبلمان، درب ها، تابلوهای هنری و ... با رنگ های خنثی به ویژه سفید، همراه با دیواری که به رنگ صورتی روشن درآمده است، ظاهر بسیار خوبی ایجاد خواهد کرد. همچنین بهره گیری از طیف های روشن صورتی، در کنار دیگر انواع صورتی با تنالیته های مختلف می تواند بسیار دلفریب و اغوا کننده باشد و ظاهر خیلی دلچسبی به دکوراسیون اتاق ببخشد.

 

 

در پایان باید بگوییم اگر صورتی رنگ مورد علاقه شماست، شما فردی دوست داشتنی، مهربان، سخاوتمند و بسیار حساس هستید. همچنین به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید و دوستان زیادی دارید. اگر رنگ صورتی را دوست دارید بسیار خوش بین هستید و همیشه جنبه‌ی مثبت هر چیزی را در نظر می‌گیرید.