رنگ سال ۲۰۱۶ چیست؟ لباس رنگ مد در سال ۹۵

 رنگ سال ۲۰۱۶ 

موسسه پنتون  رنگ Rose Quartz (رز کواترز یا همان صورتی ملایم ) و Serenity (آبی بنفش) را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۶ اعلام کرد بسیار جالب است که  ترکیب دو رنگ ملایم به عنوان رنگ سال انتخاب شده است . رز کوارتز از سنگ کوارتز گرفته شده و از گلبهی به عنوان رنگ آرامش یاد می شود. 

 

ببخشید از این کالا رنگ سال ۲۰۱۶ آن رو ندارید ؟ شلید شما هم  با این سوالات مواجه شده باشید این سوالات برای طرفداران مد و شیک پوشان همیشه مطرح بوده است. در ابتدای سال  رنگ سال معرفی می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ پر می شود اما اینکه چه کسی این رنگ ها رو انتخاب میکند و بین همه رواج می دهد شاید برای شما هم جای سوال باشد ! برای جواب به این پرسش باید این مطلب رو بیان کنم که موسسه پنتون در آمریکا هر ساله رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب میکند که این انتخاب از طریق نظر سنجی های مردمی و از بین رنگ های پیشنهادی موسسه پنتون صورت می گیرد .
رنگ سال ۲۰۱۶ – شرکت رنگ پنتون رنگ سفید استخوانی را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۶ اعلام کرد. با توجه به قوی بودن این رنگ می توان در طیف های مختلف از آن استفاده کرد. از این رنگ هم به عنوان رنگ پایه و هم به عنوان یک رنگ مکمل قوی می توان استفاده کرد. برای اولین بار در طول سالهای اخیر، این کمپانی امسال ۲ رنگ را به عنوان رنگ مد و فشن سال ۹۵-۲۰۱۶ انتخاب کرد.
مدیر اجرایی موسسه رنگ پیتون در توصیف رنگ سال آن را به سایه هایی ظریف و جذاب که انسان را به گرمی در آغوش می کشد تشبیه می کند.

هر ساله به این روزهای سال که می رسیم بحث رنگ سال داغ می شود و سوالاتی برای طرفداران مد و همچنین صنعتگران و تولید کننده ها پیش می آید که رنگ سال چه رنگی است ؟ و ای کاش امسال این رنگ را انتخاب کنند همه این حدس و گمان ها راه به جایی نمی برد تا اینکه موسسه بین المللی پنتون در آمریکا نتایج نظر سنجی های خود را بررسی و در نهایت رنگ سال ۲۰۱۶ را طبق نظرات کارشناسی خود اعلام کند.

موسسه پنتون آخرین گزارشی که برای رنگ سال ۲۰۱۶ به قلم نگارنده اش منتشر کرده بر این اساس است :

رنگ سال ۲۰۱۶ (رنگ سال ۹۵) دو رنگ  آبی ِ بنفش Rose Quart و صورتی ملایم Serenity می باشد.

این برای اولین بار است که ترکیب دو رنگ ملایم به عنوان رنگ سال انتخاب می شود. آبی بنفش از سنگ کوارتز الهام گرفته شده و از صورتی ملایم یا گلبهی به عنوان رنگ آرامش یاد می شود.

برای کسانی که هیجان انگیز است که بدانند پنتون چه رنگی را برای سال ۲۰۱۶ در روزهای پایانی سال جاری اعلام می کند ؟! باید بگویم سال گذشته در اوایل دسامبر رنگ سال اعلام شد که یکی از رنگ های گزارش شده در طیف بهار ۲۰۱۵ بود من به جرائت می گویم که این اتفاق امسال هم خواهد افتاد. پنتون در هفته های اخیر طیف رنگ بهار ۲۰۱۶ رو منتشر کرد که همه ی مشتاقان رو به تب و تاب بیاندازد که رنگ سال ۲۰۱۶ چیست؟ به نظر شما کدامیک به عنوان رنگ سال انتخاب خواهد شد؟ به نظر من رنگ های رز کوارتز، صدف کوهی شل، یاس بنفش خاکستری و قهوه ای سرد رنگ هایی هستند که به درد آرایش های ملایم می خورند در حالی که رنگ های دیگر بیشتر جنبه سرگرمی و فان را در طیف رنگ بهار ۲۰۱۶ دارند.